Start Sakramenty Małżeństwo

Małżeństwo

Narzeczeni zgłaszają się co najmniej trzy miesiące przed ślubem w biurze parafialnym.

Przedkładają:

1. Metrykę Chrztu świętego.
  2. Datę i miejsce I Komunii Świętej - odczytać z obrazka I komunijnego.
  3. Zaświadczenie o bierzmowaniu.
  4. Świadectwo nauki religii z ostatniej klasy ponadgimnazjalnej.
  5. Zaświadczenie o ukończonym kursie przedmałżeńskim.
  6. Zaświadczenie z poradni życia rodzinnego.
  7. Wdowiec lub wdowa - wypis aktu zgonu współmałżonka/i.
  8. Dowód osobisty.

Narzeczeni przychodzą do biura parafialnego w czwartek po wieczornej Mszy świętej.
W przypadku niemożności przybycia w czwartek - w terminie wcześniej umówionym z księdzem.

Z Urzędu Stanu Cywilnego należy przedłożyć:

• zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa - przy ślubie konkordatowym.

Powyższe zaświadczenie wydaje Urząd Stanu Cywilnego. Dokumenty niezbędne do wydania tego zaświadczenia:

• akt urodzenia,
  • dowód osobisty (do wglądu).

Czasem młodzi podejmują piękną decyzję, że zamiast kwiatów od gości (które i tak zwiędną) proszą o konkretne rzeczy, bądź równowartość pieniężną na wyznaczony szlachetny cel. Jeśli możemy prosić Was Kochani - przyszłych nowożeńców to podpowiadamy, że nasze Przedszkole Parafialne chcielibyśmy wyposażyć np. w przedszkolne zestawy instrumentów muzycznych (szczegóły u ks. dyrektora). Dziękujemy za zrozumienie i liczymy na Waszą - jak to powtarzał św. Jana Paweł II - "wyobraźnię miłosierdzia".

Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa, zostało między ochrzczonymi podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu

/ KKK 1601 /