Start Sakramenty Chrzest

Chrzest

Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w każdą sobotę miesiąca podczas Mszy świętej o 17.30 lub w niedziele podczas Mszy o 12.00.

Dziecko do chrztu zgłaszamy przynajmniej 2 tygodnie wcześniej w biurze parafialnym. Zachęcamy, aby dzieciom nadawać imię świętego lub świętej, pod opiekę duchową której powierzymy dziecko.

Przedkładamy:

1. Akt urodzenia dziecka z USC (ksero).
  2. Metrykę ślubu kościelnego rodziców, jeżeli ślub był w innej parafii (ksero).
  3. Dane rodziców i chrzestnych: imię i nazwisko, wiek, zawód, adres. (pobierz formularz)
    Jeżeli chrzestny (chrzestna) jest z innej parafii - zaświadczenie od proboszcza, że jest wierzący i praktykujący, nie ma przeszkód kanonicznych i może spełniać zadania ojca lub matki chrzestnej.

Chrzest jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów

/ KKK 1213 /