Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 28 maja 2017 roku

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś oddajemy cześć Jezusowi w tajemnicy Wniebowstąpienia, który otwiera dla nas niebo.

2. Dziś w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Siedemdziesięcioro jeden dzieci z klas III po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swojego serca. Módlmy się z nie, by kochały Pana Jezusa do końca swojego życia. Dziękuję rodzicom za troskę o swoje dzieci, posprzątanie kościoła i dar ołtarza, którym jest kapa maryjna. Dziękujemy paniom dekoratorkom za włożony trud i ukwiecenie kościoła, panu organiście, kościelnemu i zespołowi za poświęcony czas.

3. Biały tydzień. Dzieci w poniedziałek przychodzą o 17.15 ze świecami na wspólną fotografię grupową, we wtorek na 18.00, a czwartek i piątek na 18.30. W środę o godz. 6.00 rano dzieci z parkingu parafialnego wyjeżdżają wraz z rodzicami do Sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie.

4. Ostatnie nabożeństwa majowe w tym roku w sobotę i niedzielę o 21.00 pod grotą, a od poniedziałku do środy o 18.00 w kościele, a w czerwcu będziemy czcić Najświętsze Serce Boże odmawiając litanię bezpośrednio po Mszach wieczornych. W czwartek przypada Dzień Dziecka.

5. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze święte o 7.00, 17.00 i 18.30. Spowiedź święta od godz. 16.15 i od 18.15. W sobotę o godz. 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi wraz z modlitwami pierwszo-sobotnimi. W tym dniu w Kaliszu centralne uroczystości 25-lecia powstania Diecezji Kaliskiej i 20. rocznica przybycia św. Jana Pawła II do Kalisza, na uroczystości uda się także delegacja z naszej parafii.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (Zielone Święta, Pięćdziesiątnica), a w Polsce przeżywamy X Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności za opiekę pod hasłem "Dziękujemy za chleb". Z tej okazji pragniemy ofiarami składanymi przy wyjściu z kościoła do puszek wspierać budowę Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie - Wotum Narodu.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 swoją Mszę świętą Rocznicową będą miały dzieci klas IV, które w ubiegłym roku były u I Komunii świętej. Spotkanie dla rodziców tych dzieci będzie w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej. Próby dzieci przed rocznicą będą we wtorek i czwartek o godz. 17.00, a spowiedź święta w piątek o 16.15.

8. Zapraszamy na wyjazd autokarowy na Czuwanie Czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio
do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Odwiedzimy także papieskie Wadowice: Muzeum - Dom Jana Pawła II oraz bazylikę wadowicką. Wyjazd w sobotę, 10 czerwca o 7.00, a powrót w niedzielę ok. 12.00. Koszt 80 zł, zapisy w zakrystii. Bliższe informacje na plakacie i u ks. proboszcza.

9. Różańce jubileuszowe ze św. Janem Chrzcicielem...

ks. Krzysztof Śliczny,