Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 21 sierpnia 2016 roku

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś Dożynki parafialne. Dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory i modlimy się za ludzi pracy na roli, za rodziny i narody głodujące, oraz byśmy potrafili dzielić się plonami.

2. Bardzo serdecznie dziękuję kilku firmom za ogrom wykonanych prac przy naszym kościele w ostatnich tygodniach: firmie która zdemontowała stary komin, naprawiła dach, uzupełniła brakujące dachówki na gzymsie kościoła, nad schodami na chór i uporządkowała z zalegającego gruzu obciążony strop kościoła; pracownikom kolejnej firmy, która wspomagała w pracach porządkowych na dachu, wsparła potrzebnym sprzętem i wyczyściła obejście kościoła po tych pracach; następnej firmie, która wywoziła wywrotkami gruz i śmieci z dachu kościoła oraz firmie która pożyczyła urządzenie dzięki któremu można było przeprowadzić powyższe prace na takich wysokościach, a także dziękuję osobom, które posprzątały w kościele po w/w pracach. Niech Jezus Wam wynagrodzi Waszą dobroć i oddanie dla parafii.

2b. W ubiegłą niedzielę w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia NMP, w podwiedeńskim klasztorze cysterskim Heiligenkreuz, nasz parafianin Robert Kaliciak otrzymał habit cysterski. Przyjął zakonne imię brat Fidelis i rozpoczął roczny nowicjat zakonny. Cieszymy się bardzo bratem Fidelisem i pragniemy modlić się, aby wytrwał w powołaniu zakonnym.

3. Biuro parafialne w najbliższy wtorek będzie nieczynne ze względu na mój wyjazd do Sosnowca na pogrzeb śp. mamy naszego księdza dziekana.

4. W piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze o 7.00 i 18.30 wraz z oddaniem wszystkich rodzin parafii pod opiekę Matki Bożej Częstochowskiej. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy u sióstr od 18.00 do 19.00.

5. Msza z racji 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach w sobotę o 13.45 w naszym kościele parafialnym. Zostali zaproszeni zacni goście oraz strażacka orkiestra dęta.

6. Piesza Pielgrzymka na Odpust Matki Bożej Pocieszenia do Lutogniewa wyruszy spod naszego kościoła w przyszłą niedzielę, o godz. 8.20. Przewidziana jest też zupa z kotła.

7. Zachęcamy do trzeźwości i modlitwy w intencji uzależnionych.

8. Do nabycia Kalendarz diecezjalny na 2017 rok w cenie 6 zł.