Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 29 maja 2016 roku

UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

1. Dziś w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Sześćdziesięcioro dwoje dzieci z klas III po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca. Módlmy się z nie, by kochały Pana Jezusa do końca swojego życia i nigdy się Go nie zaparły. Dziękuję Księżom za sakrament pokuty i pojednania, rodzicom za troskę o swoje dzieci, posprzątanie kościoła i dar ołtarza, którym jest ornat ku czci Opatrzności Bożej. Dziękujemy paniom dekoratorkom za włożony trud i ukwiecenie kościoła, panu organiście i kościelnemu za poświęcony czas.

2. Biały tydzień. Dzieci każdego dnia na godz. 17.30 przychodzą na Mszę z procesją, a w poniedziałek przychodzą o 16.45 ze świecami na wspólną fotografię grupową. W środę 8 czerwca o godz. 6.00 rano dzieci wyjeżdżają wraz z rodzicami do Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie.

3. Serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom za obecność i świadectwo wiary ukazane w Uroczystość Bożego Ciała, za przystrojenie 4 ołtarzy, dekoracje okien w domach i obejściu, dzieciom sypiącym kwiatki oraz dzieciom I komunijnym, rocznicowym i ich rodzicom, służbie liturgicznej, chórowi "Harmonia", strażakom, pocztom sztandarowym, całej asyście i wszystkim zaangażowanym. Trwa Oktawa Bożego Ciała - Msze święte o 17.30 i po nich procesje eucharystyczne. W czwartek - zakończenie oktawy - rozpoczniemy o 17.30 procesją do 4 ołtarzy wokół kościoła i zakończymy Mszą polową przy 4 ołtarzu. Pojazdy będziemy święcić na niedzielę św. Krzysztofa - czyli 24 lipca br.

4. W piątek świętować będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa od 16.30 na spowiedź, gdyż jest to I piątek miesiąca i na godz. 17.30 na Mszę, po której udamy się w procesji z Najświętszym Sakramentem pod pomnik Serca Jezusowego przy Placu Ks. Piotra Skargi. Ta procesja zakończy nasze uroczystości oktawy Bożego Ciała. Po procesji zapraszamy wszystkie dzieci uczestniczące w procesji do Sióstr na słodką niespodziankę i na wspólną zabawę.

5. W przyszłą niedzielę dzieci klas IV przeżywać będą Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Próby będą w poniedziałek, wtorek i czwartek o 16.30, spowiedź w piątek od 16.30 w kościele NSPJ. Po Mszach świętych z racji IX Święta Dziękczynienia będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

6. W sobotę o godz. 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi wraz z aktem oddania rodzin naszej Parafii pod opiekę Maryi oraz modlitwy pierwszo-sobotnie.

7. Trwają ostatnie dni zapisów dla młodzieży na następujące wyjazdy: na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich wyjazd w sobotę, 4 czerwca o 9.00 i na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach 30-31 lipca. Zapisy w zakrystii.

8. Zapraszamy na wyjazd autokarowy na Czuwanie Czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Odwiedzimy wówczas także Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Leśniowie i na Jasnej Górze. Wyjazd w sobotę, 11 czerwca o 8.00, a powrót w niedzielę ok. 16.00. Koszt 80 zł, zapisy w zakrystii.

Ks. Krzysztof Śliczny