Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 17 maja 2015 roku

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś Wniebowstąpienie Pańskie, prośmy Pana, abyśmy wsparci Jego mocą, dostąpili kiedyś chwały nieba. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodych, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowie.

2. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 4.660 zł na spłatę kolejnej raty oświetlenia, a na poszkodowanych w Nepalu zebraliśmy do puszek - 720 zł. Dziękujemy za Waszą ofiarność. W najbliższym czasie chcemy wznowić przerwany jesienią remont elementów betonowych ogrodzenia przedszkolnego.  Informujemy, że na placu przykościelnym została ustawiona do korzystania toaleta typu TOI TOI.

3. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 w kościele, a w soboty i niedziele maja o 21.00 wraz z Apelem Jasnogórskim przy Grocie Matki Bożej.

4. W piątek po Mszy św. wieczornej w naszym kościele będzie spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców.

5. W sobotę o godz. 11.00 w Katedrze kaliskiej będą miały miejsce święcenia kapłańskie.

6. W naszej parafii zapraszamy na CZUWANIE PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO, które odbędzie się w sobotę, 23 maja. O godz. 20.00 adoracja, uwielbienie i okazja do sakramentu pokuty, o 21.00 Apel jasnogórski i nabożeństwo majowe, a po nim o 21.15 Eucharystia. Oprawę muzyczną czuwania zapewnią zespoły muzyczne z Koźmina i ze Zdun. Homilię na Mszy wygłosi ks. Andrzej Kmieciak, nasz gość.

7. W liturgii tygodnia, w piątek wspominamy św. Ritę, patronkę od spraw trudnych.

8. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msza święta o godz. 9.00 będzie koncelebrowana w intencji Księży pracujących w naszej parafii z racji przypadających rocznic sakramentu kapłaństwa oraz w intencji Parafian. Dziękujemy za zamówienie intencji tej Mszy świętej.

9. Ogłoszenie Gminy: Głosowanie do rad powiatowych Wielkopolskiej Izby Rolniczej odbędzie się w niedzielę, 31 maja w Szkole Podstawowej w Baszkowie. Należy zabrać dokument tożsamości.

10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Irena Kleszczewska, l. 68 i śp. Wincenty Szczuraszek, l. 90, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek...

Ks. Krzysztof Śliczny