Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie - 7 października 2018

XXVII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

1. DZIĘKUJEMY za wspaniały festyn parafialny. Najpierw Panu Bogu za słoneczną pogodę i błogosławieństwo, zaproszonym gościom, wszystkim uczestnikom festynu, a zwłaszcza dzieciom z rodzicami i dziadkami, tym którzy wspomagali swoją pracą, talentami oraz dobrodziejom. Była to nasze wspólne świętowanie na chwałę Bożą i dla umacniania więzi parafialnej. Wszystkim, a zwłaszcza pracownicom przedszkola parafialnego za ofiarny trud - Bóg zapłać! Trwają wstępne prace na placu zabaw przy parafialnym przedszkolu, czekamy na dostawę nowych urządzeń na plac zabaw dla dzieci.

2. Przypominamy, że trwa - miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe dla młodzieży i dorosłych codziennie w październiku pół godziny przed wieczorną Mszą, zaś dzieci zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na 17.00.

3. Z niedzieli na poniedziałek, o godz. 1.00 w nocy z parkingu parafialnego wyrusza autokarowa pielgrzymka do Włoch śladami św. Jana Pawła II i św. Ojca Pio wraz z ks. proboszczem. Obiecujemy naszą pielgrzymkową modlitwę i prosimy módlcie się na nas.

4. Zapraszamy nauczycieli do udziału w I Diecezjalnej Pielgrzymce Nauczycieli do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się 20 października. Wyjazd o godzinie 8:00 sprzed Krotoszyńskiej fary. Zapisy w biurze parafialnym kościoła św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-12.00.

5. Spotkania grup dziecięcych w parafii: schola dziecięca - próba w piątek o 16.00 na salce, Dzieci Maryi - w sobotę o 10.00 u Sióstr Miłosierdzia przy ul. Mickiewicza 21, kandydaci na ministrantów - w sobotę o 11.00 zbiórka w kościele.

6. W sobotę, z racji 13. dnia miesiąca zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Ze względu na sobotę zapraszamy wyjątkowo do kościoła parafialnego na 17.00 na RÓŻANIEC FATIMSKI.

7. W przyszłą niedzielę, 14 października pragniemy wspierać naszą parafię w sposób szczególny poprzez modlitwę i dary pieniężne złożone na tacę inwestycyjną. Także za tydzień z racji Dnia Papieskiego św. Jana Pawła II przy wyjściu z kościoła możemy ofiarami do puszek wesprzeć fundusz papieski przeznaczony dla zdolnej, ale biednej młodzieży. W tym dniu pamiętajmy też o nauczycielach i wychowawcach z racji Dnia Edukacji Narodowej.

8. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd w sobotę, 27 października o 8.00. Koszt - 30 zł. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.

9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru "Opiekuna" oraz kalendarza diecezjalnego na 2019 rok.

10. Zmarła śp. Eleonora Hadryś. Pogrzeb we wtorek o 11.00. Wieczny odpoczynek...

ks. Krzysztof Śliczny,

Poniedziałek, 11.06 - św. Barnaby

Stanisława Waldowskiego