Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 25 stycznia 2015 roku

III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dobiega końca Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nie kończy się jednak czas naszego zabiegania o jedność wśród podzielonych chrześcijan, o zgodę w ojczyźnie, parafii i w naszych rodzinach.

2. Msze święte w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku o 7.00 rano, a od piątku rano i wieczór, jak przed kolędą.

3. Biuro parafialne czynne w godzinach według porządku jaki obowiązywał przed kolędą.

4. Informujemy, że na naszym parafialnym cmentarzu dzielimy śmieci na dwie części: 1) odpady naturalne, kwiaty, wiązanki, ziemia (bez szarf, drutów, elementów sztucznych i reklamówek foliowych); 2) pozostałe odpady wrzucamy do zielonego kontenera (wszystko, co się nie rozłoży: szkło, plastik, itd.)

5. W przyszłą niedzielę, 1 lutego o godz. 9.00 w naszym kościele będzie celebrowana Msza święta w 96. Rocznicę Walk Powstańców Wielkopolskich i złożymy kwiaty przy Pomniku i Mogile Powstańczej. Pamiętajmy o wywieszeniu w tym dniu flagi narodowej.

6. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej będzie 1 lutego po Mszy rozpoczynającej się o godz. 10.30.

7. Osoby chętne do wzięcia udziału w kursie pro-life zaproszone są do Ostrowa Wlkp. w dniu 14 lutego 2015 r. Szczegóły umieszczone są na plakatach przy kościele.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli w tym tygodniu do Pana: śp. Władysław Telega i śp. Marian Matyla... Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

9. Rekolekcje dla młodzieży męskiej będą w seminarium w Kaliszu od 13 do 15 lutego. Szczegóły w zakrystii.

Ks. Krzysztof Śliczny