Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Zdunach

Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 24 lipca 2016 roku

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Dziękujemy drogim Parafianom za modlitwy i wszelką serdeczność jaką okazujecie wobec nas, kapłanów-solenizantów. Dzisiaj z racji dnia św. Krzysztofa, po każdej Mszy świętej święcimy wszelkie pojazdy oraz ich kierowców. Podjeżdżamy od parkingu parafialnego w stronę Rynku, a ksiądz będzie święcił pojazdy stojąc przy głównej bramie kościoła.  Wychodząc z kościoła będą zbierane do puszek ofiary  przeznaczone jako pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy. Wówczas każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek z "dekalogiem kierowcy".

 

2. Trwają Światowe Dni Młodych w Krakowie. Z naszej parafii uda się razem z Księdzem Proboszczem 30-osobowa grupa młodzieży na czuwanie nocne i Mszę świętą z Papieżem Franciszkiem. Wyjeżdżających zapraszamy w piątek do kościoła na 18.30 na Mszę i krótkie spotkanie organizacyjne. Osoby niepełnoletnie, które nie oddały jeszcze wypełnionych zgód na wyjazd, proszę, aby pobrały formularze z zakrystii i przyniosły je na piątkowe spotkanie. Wyjazd w sobotę o 8.00, zbiórka o 7.45 na parkingu parafialnym.

 

3. Otrzymaliśmy list - podziękowanie za nocleg i ugoszczenie pielgrzymów Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki. Pełny tekst listu znajduje się w gablocie.

 

4. Dziękujemy i zachęcamy do podzielenia się kwiatami do ustrojenia świątyni.

 

5. Biuro parafialne czynne w wakacje: we wtorki 9-10, czwartki i piątki - po Mszy wieczornej. Spowiedź święta podczas wakacji, 15 min przed każdą Mszą.

 

6. Zmarła śp. Helena Statkiewicz z ul. Podgórnej. Pogrzeb w poniedziałek o 13.00. Wieczny odpoczynek...

 

7. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Bożej na nowy tydzień.

 

 

Ks. Krzysztof Śliczny

 


 

Porządek mszy św.

Dni powszednie: 7:00, 18:30
Sobota: 7:00, 17:30
Niedziele i św.: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:30

Biuro parafialne

wt., czw.: 9:00 - 10:00
czw., pt.: po wieczornym nabożeństwie
w święta nieczynne

Przedszkole Parafialne

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 6:30 - 15:30