Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 19 czerwca 2016 roku

ODPUST PARAFIALNY

NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy nasz ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. JANA CHRZCICIELA. Witamy wśród nas Ks. prałata dra Zbigniewa Cieślaka, kanclerza kurii w Kaliszu, który wygłosi kazania i będzie przewodniczył sumie odpustowej o godz. 12.00. Już teraz dziękuję WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się w uroczysty przebieg święta ku czci naszego Patrona.

2. Na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 4.127 zł. Za każdą ofiarę i troskę o Dom Boży składamy serdeczne "Bóg zapłać"!

3. Msza święta na zakończenie roku szkolnego w najbliższy piątek o 8.00 w kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i rodziców, by wspólnie podziękować Bogu za miniony rok i poprosić o szczęśliwe wakacje. W tym dniu nie ma Mszy o 7 rano.

4. W najbliższy piątek, 24 czerwca o godz. 18.00 Siostry Miłosierdzia zapraszają na Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozważania będą nawiązywały do św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii. Serdecznie zapraszamy szczególnie młodzież z naszej parafii.

5. W przyszłą niedzielę bierzmowanie w Cieszkowie, którego dokona ks. bp Teofil Wilski.

6. Do nabycia prasa katolicka, w tym nowy numer "Opiekuna" i "Przewodnika katolickiego".

7. W czerwcu odmawiamy codziennie litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach świętych wieczornych.

8. Msze święte w intencji śp. Księdza kan. Jana Orpla, naszego długoletniego proboszcza będą w piątek o 18.30 i w sobotę o 7.00. Dziękujemy za modlitwę i pamięć o naszym zmarłym Proboszczu.

9. Zwyczajem lat poprzednich prosimy o podzielenie się kwiatami do ustrojenia naszej świątyni (pojemnik na kwiaty stać będzie pod koniec tygodnia w krypcie kościoła).

10. Dzieci zapisane do innych przedszkoli, a chętne do uczęszczania do parafialnego przedszkola w sierpniu br., w godzinach od 8 do 14, prosimy zgłaszać w budynku przedszkola do końca czerwca.

11. Wszystkim życzymy radosnego świętowania parafialnego odpustu w gronie rodzinnym.

Ks. Krzysztof Śliczny