Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 31 stycznia 2016 roku

IV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

1. Informacje dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii świętej: w poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie wraz z informacjami dotyczącymi alb komunijnych, a we wtorek o 17.00 Msza z poświęceniem świec dzieciom I komunijnym. Obecność obowiązkowa.

2. We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godzinie: 7.00, 17.00 - dla dzieci i 18.30. Podczas każdej Mszy będziemy święcić gromnice i świece. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Módlmy się w intencji naszych Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo i Ks. Kapelana, ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, którzy w tym dniu mają swoje święto.  Ofiary w tym dniu złożone przeznaczone są na 4 zakony klauzurowe w naszej diecezji.

3. W nocy ze środy na czwartek wyrusza z naszej parafii Pielgrzymka do Rzymu. O godz. 2.40 pakowanie bagaży do autobusu podstawionego na parkingu parafialnym, a o 3.00 Msza święta i wyjazd. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej przed wyjazdem.

4. W środę, w liturgii wspominamy św. Błażeja, męczennika i biskupa Sebasty (dzisiejsza Turcja). Jest on orędownikiem w chorobach gardła. Zapraszamy na Msze św. w tym dniu do przyjęcia błogosławieństwa świecami, by uprosić zdrowie gardła i dobrze korzystać z daru mowy.

5. W czwartek o godz. 18.00 spowiedź młodzieży kl. III gimnazjum oraz o 18.30 Msza św. z kazaniem przygotowującym do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy I piątek miesiąca. Spowiedź od 16.15-17.30 i od 18.00-18.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.40, prowadzi Straż Honorowa NSPJ. Msza święta dla dzieci o 17.00 - serdecznie zapraszamy!!! Zaś I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi bezpośrednio po Mszy świętej rozpoczynającej się o godz. 7.00.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 w naszym kościele odbędzie się uroczysta Msza Święta z racji obchodów rocznicy walk powstańczych w Zdunach z towarzyszeniem chóru Harmonia w intencji poległych powstańców i ich rodzin oraz ku pamięci proboszczów: ks. Bolesława Jaśkowskiego ze Zdun i ks. Mieczysława Skoniecznego z Baszkowa. Po Mszy św. delegacje z towarzyszeniem orkiestry dętej z Kobylina złożą wiązanki kwiatów przy pomniku i mogile powstańców wielkopolskich oraz pomniku ofiar II wojny światowej i totalitaryzmów.

8. Od 8 do 16 lutego Izba Muzealna Zdunowskiego Ośrodka Kultury zaprasza na spotkania dla dzieci i młodzieży szkolnej poświęcone historii powstania wielkopolskiego na Ziemi Zdunowskiej, pt. „Młody powstaniec wielkopolski”.

9. Do nabycia u ministrantów i w zakrystii jest nowa prasa religijna...

Ks. Krzysztof Śliczny