Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 26 marca 2017 roku

NIEDZIELA IV WIELKIEGO POSTU

1. Od poniedziałku do czwartku włącznie w naszej parafii trwać będą nauki przedmałżeńskie. Nauki rozpoczynają się każdego dnia Mszą świętą o godz. 18.30 w kościele. Zapraszamy!

2. Organizujemy wyjazd autokarowy do Kalisza , w czwartek, 6 kwietnia, wówczas podczas uroczystej Eucharystii w sanktuarium podziękować chcemy za opiekę św. Józefa nad naszymi rodzinami. Koszt wyjazdu - 30 zł. Wyjazd o g. 14.00. Zwiedzimy także seminarium i katedrę.

3. W tym tygodniu:

- w piątek o 16.30 odbiór alb komunijnych na salce, zaś na Mszę wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania, a po Mszy świętej swoje spotkanie wyborcze ma Akcja Katolicka

- w sobotę o 7.00 Msza i spotkanie pierwszosobotnie Czcicieli Żywego Różańca, o 9.00 na salce parafialnej spotkanie nowej Rady parafialnej (ekonomicznej) i nowej Rady duszpasterskiej, o 10.00 spotkanie  Dzieci Maryi u sióstr, a o 11.00 zbiórka służby liturgicznej na Orliku.

- w przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na Mszę o 12.00 i spotkanie organizacyjne

4. Zapraszamy na Drogi krzyżowe: dla dzieci w piątki o 17.00, a dla dorosłych i młodzieży - w piątki o 18.00, najbliższa prowadzona będzie przez Straż Honorową NSPJ. Gorzkie Żale w niedziele o 15.00 z kazaniami pasyjnymi, a po nich bezpośrednio Msza św. bez kazania.

5. Dziękujemy serdecznie tym rodzinom, które złożyły już ofiary serca w postaci Daniny Diecezjalnej. W przyszłą niedzielę przy wyjściu do puszek będzie można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, dziękujemy Czcicielom Żywego Różańca, Straży Honorowej i Grupie Modlitwy Ojca Pio za złożone już ofiary na kwiaty oraz zakup ornatu fatimskiego dla parafii z racji 100-rocznicy Objawień Maryi.

6. Informujemy, że nasz Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej odbędzie się 7 kwietnia, w piątek o godz. 18.30, po uroczystej sumie wyruszymy w Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w sobotę wieczorem przed Niedzielą Palmową i potrwają do W. Wtorku włącznie. Rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży od W. Poniedziałku do W. Środy włącznie, zaś dniem spowiedzi w parafii będzie W. Wtorek, 11 kwietnia.

7. Polecamy nowy jubileuszowy numer "Opiekuna".

ks. Krzysztof Śliczny,