Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 1 maja 2016 roku

NIEDZIELA VI WIELKANOCNA

1. Dziś rozpoczął się maj - miesiąc maryjny. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa majowe, od poniedziałku do piątku - pół godziny przed Mszą wieczorną w kościele, a w soboty i niedziele maja - o 21.00 wraz z Apelem Jasnogórskim przy Grocie Matki Bożej. Wyjątkowo w tym tygodniu w poniedziałek o 17.00 w kościele, a we wtorek o 21.00 przy grocie maryjnej.

2. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz 225. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte w tym dniu jak w niedzielę. Msza św. o godz. 9.00 będzie celebrowana w intencji Ojczyzny, Miasta i naszych Strażaków z towarzyszeniem pocztów sztandarowych, chóru, przedstawicieli władz Miasta i Gminy. Dokładny program znajduje się na plakacie w gablocie przed kościołem. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na diecezjalne "Radio Rodzina" nadające na 103,1 MHz i w Internecie. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne.

3. Od poniedziałku do środy będą Dni modlitw o urodzaje, zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie ludzi pracy na roli. W tym tygodniu módlmy się podczas nabożeństw majowych za maturzystów zdających egzaminy dojrzałości, prosząc o dary Ducha Świętego i o właściwy wybór drogi życiowej dla nich. Od piątku podczas nabożeństw majowych odmawiać będziemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

4. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Msze o 7.00, 17.00 dla dzieci i młodzieży i o 18.30. Spowiedź św. od godz. 16.15, adoracja Najśw. Sakramentu od 17.30, a nabożeństwo majowe o 18.00. Zaś w sobotę na godz. 7.00 zapraszamy Żywy Różaniec na Mszę z nabożeństwem pierwszosobotnim.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, jest to także w naszej parafii niedziela inwestycyjna przeznaczona na konieczne prace konserwatorskie w kościele.

6. Wieczór Ducha Świętego odbędzie się w sobotę, 14 maja od godz. 20.00. W programie: Droga światła w 1050. rocznicę Chrztu Polski, nabożeństwo majowe i Eucharystia. Serdecznie zapraszamy.

7. Siostry Miłosierdzia i pracownicy DPS-u zapraszają na Festyn, który odbędzie się 15 maja br.

8. Nasza parafia organizuje wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem w dniach 30-31 lipca br. Bliższe informacje u ks. proboszcza, zapisy w zakrystii do 22 maja. Koszt całkowity 200 zł.

Ks. Krzysztof Śliczny