Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 28 września 2014 roku

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Informujemy, że decyzją Ks. Biskupa Edwarda Janiaka, z dniem 1 października br. Ksiądz Kanonik Andrzej Nowak kończy posługę w naszej parafii i przeniesiony zostaje do Parafii św. Stanisława BM w Koźminie. Msza święta dziękczynno-pożegnalna w intencji ks. Kanonika będzie w najbliższy poniedziałek o godz. 18.30.

2. Dziękujemy Siostrom Miłosierdzia, które przez dzisiejszą niedzielę przybliżają nam postać swojego patrona - św. Wincentego a Paulo.

3. Trwamy dziś w modlitewnej łączności z synodem biskupów, który odbędzie się w październiku w Rzymie i polecamy wszystkie rodziny świata Najświętszej Rodzinie z Nazaretu.

4. W środę rozpoczynamy październik. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci będą od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dzieci będą każdego dnia otrzymywały naklejki różańcowe. Różaniec dla dorosłych i młodzieży będzie na prośbę parafian wcześniej, tzn. pół godziny przed wieczornymi Mszami, od poniedziałku do piątku o 18.00, a w soboty i niedziele o 17.00. Zachęceni przez papieża Franciszka podejmijmy tegoroczny różaniec jako gorącą modlitwę za nasze rodziny.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy I piątek miesiąca. Spowiedź podczas porannej Mszy świętej oraz od 16.30-17.30 i od 18.00-18.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30 do 18.00 prowadzi Straż Honorowa NSPJ, a o 18.00 różaniec dla dorosłych i młodzieży). Msza święta dla dzieci o 17.00 - serdecznie zapraszamy!!!

6. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi bezpośrednio po Mszy świętej rozpoczynającej się o godz. 7.00.

7. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd autokarowy czcicieli Ojca Pio do Wołczyna. Koszt - 40 zł. Zapisy w zakrystii po Mszach świętych.

8. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek - Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, we wtorek - św. Hieronima, w środę - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w czwartek - świętych Aniołów Stróżów, w sobotę - św. Franciszka z Asyżu - polecajmy Bogu w modlitwie naszego papieża Franciszka.

9. Jest do nabycia u ministrantów i w zakrystii aktualna prasa religijna.

10. Można składać w kruchcie kwiaty do przystrojenia naszego kościoła.

11. W tym tygodniu odeszli do domu Ojca: śp. Elżbieta Kaczyńska, śp. Józef Kocel i śp. Karol Ryba, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 12.00 w kościele NSPJ. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Krzysztof Śliczny