Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 14 września 2014 roku

NIEDZIELA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiaj na Mszy św. z udziałem dzieci (o godz. 10.30) gościmy ks. Wojciecha Mintę, werbistę, misjonarza pracującego w Togo, w Afryce. Dziękujemy za jego obecność wśród nas i złożone świadectwo żywej wiary w Chrystusa na kontynencie afrykańskim.

2. Dziś przeżywamy 29. rocznicę śmierci ks. Mariana Kwiatkowskiego, byłego proboszcza naszej parafii. Dziękuję za zamówioną Mszę świętą w jego intencji i pragnę podziękować za Waszą troskę o groby kapłanów, spoczywających na naszym cmentarzu.

3.  Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone będą na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Po niedzieli rozpoczniemy ostatni już etap remontu ogrodzenia przedszkolnego, tzn. renowację elementów betonowych ogrodzenia. Za ofiary, które w całości będą przeznaczone na ten cel, składamy serdeczne Bóg zapłać! W ubiegłym tygodniu zebraliśmy na pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie 584 złote, które zostały przekazane Caritas Polska.

4. Jutro w liturgii wspominamy NMP Bolesną. Wszystkich czcicieli Maryi zapraszamy na Msze święte o 7.00 i o 18.30. Włączmy się także w modlitwę za dzieci, młodzież i wychowawców.

5. Akcja Katolicka ma swoje spotkanie w środę (17.IX) po Mszy świętej wieczornej.

6. W czwartek wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Na Mszę świętą
o godz. 18.30 zapraszamy młodzież III klas gimnazjum i na krótkie spotkanie dotyczące sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

7. W przyszłą niedzielę (21 IX) po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej, które w tym roku szkolnym przygotowywać się będą do godnego przyjęcia I Komunii świętej. Obecność konieczna.

8. Adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie będzie w piątek od 18.00 - 18.30  - adoracja w ciszy.

9. Jest do nabycia u ministrantów i w zakrystii prasa religijna: nowe numery "Opiekuna" i "Przewodnika katolickiego".

10. W sobotę, 20 września nasi ministranci, lektorzy i lektorki mają swoją VII Diecezjalną Pielgrzymkę Służby Ołtarza do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

11. Przykładem lat ubiegłych informujemy, że w kruchcie można składać kwiaty do przystrojenia naszego kościoła. Ofiarodawcom składamy wyrazy wdzięczności.

ks. Krzysztof Śliczny

wt., czw., pt.: 9:00 - 10:00