Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 26 lutego 2017 roku

NIEDZIELA VIII OKRESU ZWYKŁEGO

1. Dzisiaj w Kościele katolickim w Polsce rozpoczynamy Jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. W tych intencjach będziemy modlić się podczas Mszy świętych w tym tygodniu. Prosimy wszystkich wiernych, by zwłaszcza przy pacierzu prosili Boga o uzdrowienie naszych Braci i Sióstr pogrążonych w nałogach, aby mogli żyć w wolności Dzieci Bożych. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej Ojczyzny.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy ŚRODĘ POPIELCOWĄ. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godzinach: 7.00, 9.00, 17.00 z udziałem dzieci i 18.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogi krzyżowe dla dzieci będą celebrowane w piątki o 17.00 /dzieci otrzymają książeczkę i naklejki dotyczące objawień fatimskich/.  Drogi krzyżowe dla dorosłych i młodzieży - w piątki o 18.00 prowadzone będą przez grupy duszpasterskie, najbliższa przez Grupę Modlitwy Ojca Pio, a po niej Msza. Gorzkie Żale - w niedziele Wielkiego Postu o 15.00 z kazaniami pasyjnymi, które w tym roku głosić będzie ks. Tomasz Bejm, salezjanin z Cieszkowa, a po nich bezpośrednio Msza święta. Nie ma w Wielkim Poście Mszy o 17.30!!!

4. W tym tygodniu pierwszy piątek. Od 16.15 spowiedź święta, o 17.00 Msza święta z udziałem dzieci i Droga krzyżowa dla dzieci oraz krótka adoracja Najświętszego Sakramentu z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa, o 18.00 Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży i Msza wieczorna.

5. W sobotę o 7.00 Msza święta i modlitwy pierwszosobotnie Czcicieli Żywego Różańca.

6. W przyszłą niedzielę przypada Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Podczas sumy o godz. 9.00 modlić się będziemy w intencji śp. majora Franciszka Jaskulskiego "Zagończyka" - 70. r. śm., zamordowanego przez komunistów w 1947 r., po Mszy złożenie kwiatów przy pomniku ofiar II Wojny światowej i totalitaryzmów oraz 1. Zdunowski Bieg Zagończyka. Szczegóły na plakacie.

7. Rekolekcje dla dziewczyn odbędą się od 10-12 marca w domu naszych Sióstr Miłosierdzia. Szczegóły na plakatach, zapisy u sióstr.

8. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych będą w naszej parafii 27-30 marca br. od 18.30.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: ciekawy numer "Opiekuna" i "Przewodnik Katolicki" z książeczką oraz dla dzieci "Mały Gość Niedzielny".

ks. Krzysztof Śliczny,