Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie - 24 czerwca 2018 roku

ODPUST ŚW. JANA CHRZCICIELA

- GŁÓWNEGO PATRONA PARAFII

1. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy świętować główny ODPUST KU CZCI GŁÓWNEGO PATRONA NASZEJ PARAFII - ŚW. JANA CHRZCICIELA. Po Mszy będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Sumistą odpustowym będzie nasz rodak - o. Leon Witek oraz o. Robert Skup, oblaci Maryi Niepokalanej z Kędzierzyna-Koźla. Ojciec Leon Witek OMI urodził się 23 marca 1934 roku w Zdunach i tu mieszkał na Rynku 9. Został ochrzczony po tygodniu, tj. 30 marca 1934 roku przez Ks. prob. Jana Pewniaka. Do Pierwszej Komunii przystąpił dopiero po zakończeniu II wojny światowej - 20 maja 1945 roku w Zielone Świątki w grupie 284 dzieci. Pierwszą profesję zakonną złożył 8 września 1953 roku, a święcenia kapłańskie przyjął 18 marca 1962 roku z rąk ks. abpa Antoniego Baraniaka. Przez wiele lat posługiwał na Białorusi, gdzie oprócz pracy duszpasterskiej był także spowiednikiem kleryków grodzieńskiego seminarium. Pasją o. Leona jest uśmiech i poczucie humoru.

2. W poniedziałek o 7.00 rano będzie druga już Msza święta za śp. ks. kanonika Jana Orpla z racji imienin. Serdecznie zapraszamy wdzięcznych Parafian do modlitwy za śp. Ks. Jana.

3. Msza święta imieninowa za naszego wikariusza Ks. Piotra Juszczaka, kończącego posługę duszpasterską w naszej parafii będzie w piątek, w Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 18.30. Zapraszamy serdecznie. Był to krótki, ale bardzo piękny czas posługi ks. Piotra u nas. W tym dniu modlitwą i ofiarami chcemy wspierać dzieła prowadzone przez Ojca Świętego Franciszka.

4. W przyszłą niedzielę, 1 lipca podczas Mszy o godz. 12.00 będziemy świętować drugi ODPUST
KU CZCI BOŻEJ OPATRZNOŚCI
. Sumistą odpustowym będzie nasz zdunowski dziekan - Ks. Tomasz Łazarski, proboszcz z Uciechowa. Na zakończenie Mszy będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Także za tydzień zapraszamy asystę: dzieci I komunijne w albach, dzieci Maryi, dziewczynki sypiące kwiatki, osoby niosące chorągwie i sztandary, strażaków oraz służbę liturgiczną. Podziękujmy w tym dniu za Opatrzność - tzn. opiekę Pana Boga nad nami, naszymi rodzinami i Parafią. Czujcie się Kochani wszyscy zaproszeni!

5. Rozpoczęły się wakacje. Dzieciom, młodzieży i korzystającym z czasu urlopów życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku i przypominamy o obowiązku niedzielnej Mszy świętej. Studentom życzymy światła Ducha Świętego na czas zdawania ostatnich egzaminów. Biuro parafialne od tego tygodnia do końca sierpnia będzie czynne normalnie z wyjątkiem czwartku rano. Spowiedź święta tylko w dni powszednie 20 minut przed wieczornymi Mszami.

6. Są do nabycia ostatnie "różańce jubileuszowe z Patronem Parafii - św. Janem Chrzcicielem".

ks. Krzysztof Śliczny,

Poniedziałek, 11.06 - św. Barnaby

Stanisława Waldowskiego

18.30