Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 1 marca 2015 roku

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii ks. Andrzeja Antoniego Klimka, redaktora naczelnego "Opiekuna". Dziękujemy za głoszone Słowo Boże i informujemy, że można nabyć książki z autografem autorstwa naszego Gościa.

2. Dzisiaj obchodzimy w Polsce Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary złożone do puszek przeznaczone będą na posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną w krajach, gdzie pracują polscy misjonarze.

3. Dziś, 1 marca obchodzimy także Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Wspominamy szczególnie postać zamordowanego w więzieniu w Kielcach majora Franciszka Jaskulskiego "Zagończyka". Warto dodać, że Jego rodzina wywodzi się ze Zdun. Dziękujmy za jego bohaterską śmierć. Msza święta w ich intencji dziś o 9.00. Zachęcamy do osobistej modlitwy przy grobie Ofiar II Wojny Światowej i Totalitaryzmów, który znajduje się przy naszym kościele.

4. Trwają prace przy wymianie oświetlenia wewnątrz kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy w sobotę pomogli w posprzątaniu kościoła. W tym tygodniu rusza dalsza część prac remontowych. Ofiary, które złożymy w przyszłą niedzielę na tacę inwestycyjną będą przeznaczone na wymianę oświetlenia.

5. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga krzyżowa dla dzieci - w piątki o 17.00, Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży - w piątki o 18.00 /najbliższa prowadzona przez Grupę Modlitwy Ojca Pio/. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie Wielkiego Postu w piątki pomiędzy Drogą krzyżową dla dzieci, a Drogą krzyżową dla dorosłych. Gorzkie Żale - w niedziele o 15.00 z kazaniem pasyjnym na temat grzechów głównych /a po nich bezpośrednio Msza święta. Nie ma w Wielkim Poście Mszy świętej o 17.30!!! /

6. Dziękujemy Drogim Parafianom za ofiary złożone na tzw. Daninę Diecezjalną przeznaczoną na seminarium, kurię diecezjalną, katedrę i inne instytucje diecezjalne oraz na potrzeby remontowe naszej parafii. Przygotowane koperty można pobrać z bocznych ołtarzy. Prosimy przekazać w nich ofiarę na ten cel do koszyczka, podczas Gorzkich Żali lub do wystawionej specjalnej skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej.

7. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15, o 17.00 Msza z Drogą krzyżową dla dzieci, następnie litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem, o 18.00 Droga krzyżowa dla dorosłych i Msza święta.

8. W pierwszą sobotę Eucharystia o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy Czcicieli Żywego Różańca i wszystkich chętnych.

9. Siostry Miłosierdzia zapraszają dziewczyny na rekolekcje, które odbędą się u sióstr przy ul. Mickiewicza 6-8 III br. W przyszłą niedzielę, tj. 8 III nasze Siostry pragną z całą parafią, podziękować Bogu za dar powołania i dzielić się radością  w Roku Życia Konsekrowanego. Siostry zapraszają wszystkich do wspólnego wielbienia Boga za ten dar, którym obdarzył je Pan, szczególnie na Mszach św. o 7.30, 9. 00, 10.30 i 12.00 z prezentacją ich współzałożycielki św. Ludwiki de Mariacc.

Ks. Krzysztof Śliczny