Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 19 października 2014 roku

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś wśród nas gościmy p. Bogusława Olszonowicza z Gdańska, gitarzystę legendarnego polskiego zespołu "Duval", dziennikarza katolickiego. Pan Bogusław podczas Mszy świętych dzieli się z nami świadectwem o Panu Bogu i o mocy różańca, a także grą na gitarze i śpiewem wielbi chwałę Boga. Po Mszach świętych jest możliwość zakupienia płyt z nagraniami p. Bogusława i zespołu Duval.

2. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w trwające prace na plebanii, za wczorajszą pomoc przy przewiezieniu ostatnich rzeczy ks. Kanonika do Koźmina i za prace porządkowe przy śmietniku na naszym cmentarzu. Parafianom serdecznie dziękujemy za segregację śmieci. Dzisiejszymi modlitwami i ofiarami wspieramy dzieło misyjne Kościoła.

3. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 4.560 złotych, a na fundusz papieski 1.075 zł. Serdecznie "Bóg zapłać" wszystkim parafianom i gościom za złożone ofiary.

4. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych odbędą się w naszej parafii od poniedziałku 20 X do czwartku 23 X. Rozpoczęcie o godz. 18.30 Mszą świętą w kościele parafialnym z homilią dla narzeczonych, a później nauki w ramach kursu przedmałżeńskiego.

5. W przyszłą niedzielę, 26 X przybędą do naszej parafii w ramach niedzieli powołań dwaj klerycy z Seminarium Duchownego w Kaliszu: Łukasz i Norbert. Klerycy podzielą się świadectwem powołania i pomodlą o świętość naszych rodzin. Alumni zbiorą także ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

6. W październiku, nabożeństwa różańcowe dla dzieci są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do piątku o 18.00, a w soboty i niedziele o 17.00.

7. Zbliża się czas modlitwy za zmarłych. Różaniec za zmarłych wraz z czytaniem wymienianek będzie odmawiany przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych (2-8 XI o g. 18.00). Kartki na wymienianki znajdują się przy ołtarzu Matki Boskiej Bolesnej.

8. Dziękujemy za kwiaty złożone w kruchcie do przystrojenia naszego kościoła.

ks. Krzysztof Śliczny