Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 1 listopada 2014 roku

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. W sobotę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o godz.: 7.30, 9.00, 10.30.

O godz. 13.00 wyruszy procesja z modlitwą w intencji zmarłych, a po niej będzie celebrowana Msza święta przy ołtarzu polowym na naszym cmentarzu. Nie będzie Mszy  świętych o 11.30 i o 17.30.

Na godz. 18.00 zapraszamy wspólnie z młodzieżą na "Wieczór świętości" - modlitwę przy Pomniku Poległych Powstańców Wielkopolskich na naszym cmentarzu - prosimy zabrać znicze, które później pozostawimy na grobach naszych.

2. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny pod następującymi warunkami: trwania w stanie łaski uświęcającej, pobożnego nawiedzenia cmentarza i odmówienia modlitwy za zmarłych (Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy w intencji Ojca Świętego). Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

3. Podczas Oktawy Wszystkich Świętych (2-8 XI) codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą będziemy odmawiać różaniec za zmarłych z czytaniem wymienianek. Chciejmy włączyć się w ten piękny zwyczaj pomocy modlitewnej i ofiarować ją w intencji naszych zmarłych. Wymienianki prosimy przynosić do zakrystii, lub wrzucać do koszyczka przy zbieraniu tacy.

4. Serdecznie dziękuję za posprzątanie i udekorowanie grobów naszych zmarłych. To piękne świadectwo waszej wiary i troski o bliskich.

Proszę o uregulowanie w biurze parafialnym opłat pokładnego za groby, które są dłużej niż 20 nieopłacone. Jeśli ktoś postawił nowy pomnik, a nie dokonał opłaty proszę, aby to zrobił jak najszybciej. Gdy przychodzimy do biura parafialnego powinniśmy znać numer kwatery, rzędu i miejsca grobu, czy też grobów, jeśli jest ich kilka. Troska o pokładne i opłata za nowe pomniki – to także troska o wygląd naszego cmentarza.

5. Osoby, których pogrzeby bliskich odbyły się od lipca tego roku do teraz, a nie odebrały list z wyznaczonymi terminami Mszy świętych, proszone są o odebranie ich jak najszybciej w zakrystii.

ks. Krzysztof Śliczny