Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 4 grudnia 2016 roku

II NIEDZIELA ADWENTU

POMOCY KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

1. Dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na ten cel. Bóg zapłać!

2. Roraty w naszej parafii będą od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 dla dzieci i dorosłych, a w soboty o 7.00 dla dorosłych parafian.

3. We wtorek po Mszy roratniej przyjdzie do dzieci św. Mikołaj. Na pamiątkę dnia świętego biskupa z Myry (w obecnej Turcji), pamiętajmy o byciu dobrym dla innych przez cały rok.

4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po raz kolejny zapraszamy na GODZINĘ ŁASKI, tzn. o 12.00 na Mszę świętą z dziesiątkiem różańca świętego. W tym dniu jest także Msza o 7.00 i o 17.30, na której będzie poświęcenie medalików dzieciom kl. III.

5. W najbliższą sobotę od godz. 8.00 przedświąteczne odwiedzimy chorych z sakramentami św.

6. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne. Ofiary z opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Polecamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i prasę religijną.

7. W przyszłą niedzielę inwestycyjną, 11 grudnia chcemy modlitwą i naszymi ofiarami wspierać nasz kościół i wspólnotę parafialną. W sobotę, 17 grudnia od godz. 9.00 zapraszamy chętnych do pomocy w posprzątaniu naszej świątyni, a po południu o 15.30 spotkanie opłatkowe na które zapraszamy grupy i wspólnoty oraz wszystkich angażujących się w życie parafii. Zaś spowiedź przedświąteczna będzie w Zdunach w środę, 21 grudnia.

8. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Danuta Radoła. Wieczny odpoczynek...

9. Drodzy Parafianie! W nocy z 1 na 2 grudnia br. doszło do zdarzenia losowego. W wyniku silnego wiatru, przewróciło się drzewo uszkadzając kilkanaście nagrobków na naszym Cmentarzu Parafialnym. Jako zarządca cmentarza dopełniłem wszelkich starań, aby usunąć zaistniałą szkodę. Gdy tylko to zauważyłem, zgłosiłem się do Kancelarii Brokerskiej, obsługującej Diecezję Kaliską w zakresie ryzyk ubezpieczeniowych i prowadzącej likwidację szkód. Następnie zebrałem materiał zdjęciowy oraz wezwałem straż pożarną oraz dodatkowo firmę, aby usunąć przewrócone drzewo. Od Kancelarii Brokerskiej zyskałem informację, którą co roku na Wszystkich Świętych powtarzam, że cmentarz ubezpieczony jest od odpowiedzialności cywilnej zarządcy (OC), czyli od wszystkiego co spowoduje szkodę, a co nastąpiło bezpośrednio z winy zarządcy cmentarza. Natomiast polisa OC nie obejmuje ubezpieczenia samego nagrobka, gdyż każdy nagrobek stanowi własność opiekuna grobu, tzn. osoby działającej w imieniu rodziny i dbającej o nagrobek, a nie zarządcy cmentarza. Pragnę poinformować, że dokładam wszelkich starań, aby cmentarz nasz był utrzymany w najlepszym stanie, na bieżąco prowadzone są prace porządkowe na naszym cmentarzu związane z pielęgnacją drzew oraz dbałością o infrastrukturę cmentarza według wytycznych Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, pod który podlega nasz cmentarz jako obszar zabytkowy wraz z jego zielenią. Proszę zwrócić uwagę na odpowiedzialność każdego z nas za posiadane nagrobki, może warto pomyśleć o zabezpieczeniu ich we własnym zakresie, by w przypadku takich zdarzeń nie było problemów. Oczywiście zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby sprawa zakończyła się dla naszej Parafii jak najlepiej. W razie pytań ze strony poszkodowanych Kancelaria Brokerska służy wsparciem i pomocą oraz odpowie na wszystkie Państwa pytania. Poniżej podaję kontakt do pracownika Kancelarii Brokerskiej: p. Aneta Chmielarz – tel. 530-880-416, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

ks. Krzysztof Śliczny,