Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 20 lipca 2014 roku

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pragnę Wam Kochani serdecznie podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na bieżące inwestycje i płatności naszej parafii. Składam wszystkim drogim Parafianom serdeczne: "Bóg zapłać!"

2. Trwają prace przy odnawianiu ogrodzenia naszego parafialnego przedszkola. Wielkie podziękowanie dla Parafian, firm i osób indywidualnych, którzy podjęli się trudu tej renowacji. Dotychczas dokonano m. in.: wyczyszczenia kärcherem słupków i podmurówki ogrodzenia oraz kamieni na całym budynku przedszkola, schodów do wikariatu, wyczyszczono pomnik ofiar II wojny światowej i ołtarz polowy. W najbliższym czasie stopniowo zostaną piaskowane metalowe przęsła ogrodzenia, następnie zostaną pomalowane techniką proszkową, a słupki i podmurówka oraz fugi odnowione i zabezpieczone. Chcemy wspólnie dokonać odnowienia ogrodzenia przedszkola, solidnie i na długie lata.

3. Dziękuję serdecznie wszystkim mężczyznom, a także kobietom, którzy w sobotę poświęcili swój czas na dokonanie prac porządkowych w kościele, wokół kościoła, przy śmietniku cmentarnym i przy przedszkolu. To jest piękne świadectwo Waszej troski o naszą parafię - niech Pan Wam błogosławi!

4. Jako nowy dyrektor zapraszam do zapisywania dzieci do naszego parafialnego przedszkola. Są jeszcze wolne miejsca. Przedszkole Parafialne będzie czynne już od 1 sierpnia. Zapisy w lipcu bezpośrednio u mnie, a w sierpniu w budynku przedszkola.

5. Zapraszam na autokarową Parafialną Pielgrzymkę na Jasną Górę, na uroczystość święceń biskupich o. Łukasza Buzuna (paulina), nowego biskupa pomocniczego kaliskiej diecezji. Wyjazd 16 sierpnia, w sobotę o godzinie 6.00 z naszego parafialnego parkingu. Powrót do Zdun ok. godziny 21.00. Koszt wyjazdu - 50 zł. Zapisy wraz z wpłatą w biurze parafialnym i zakrystii. Serdecznie zapraszam do wspólnego wyjazdu.

6. Przypominam, że biuro parafialne jest czynne w wakacje: we wtorki od 9.00 do 10.00, a w czwartki i piątki po Mszy świętej wieczornej.

7. Zdunowskie Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy zaprasza do uczestnictwa w "Otwartym Integracyjnym Pikniku Rodzinnym", który odbędzie się w sobotę, 26 lipca br. na Stadionie miejskim w Zdunach, od godz. 15.00 do 19.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

8. Jest do nabycia bieżąca prasa katolicka: "Przewodnik katolicki", "Rycerz Niepokalanej",
a szczególnie zachęcam do nabycia nowego numeru "Opiekuna".

ks. Krzysztof Śliczny

wt., czw., pt.: 9:00 - 10:00