Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Zdunach

Start Duszpasterze

Duszpasterze

Ksiądz proboszcz:

Ks. Krzysztof Śliczny
ur. 08.05.1977 roku w Kluczborku,
sakrament kapłaństwa przyjął 23 maja 2002 roku w Kaliszu,
asystent diecezjalny Grup Modlitwy Ojca Pio,
dyrektor Niepublicznego Przedszkola Parafialnego w Zdunach
w parafii od 1 lipca 2014 roku.

Ksiądz wikariusz:

Ks. Łukasz Kocaj,
ur. 30.04.1980 roku w Ostrowie Wlkp.,
sakrament kapłaństwa przyjął 25 maja 2006 roku w Kaliszu,
w parafii od 2 lipca 2018 roku.

Inni księża:

Ks. Andrzej Starzyński CM
ur. 04.10.1946 roku w Bydgoszczy,
sakrament kapłaństwa przyjął 31 maja 1975 roku w Krakowie,
kapelan DPS-u u Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Zdunach.

 

KSIĘŻA PROBOSZCZOWIE  W  ZDUNACH


1918 - 1926 ks. kan. Bolesław Jaśkowski (zamordowany przez Niemców pod Inowrocławiem)
1927 - 1931 ks. prob. Stanisław Michalski
1931 - 1942 ks. prob. Jan Pewniak (zamordowany w Dachau)
1942 - 1945
ks. Alfons Ptak (Oblat z Bestwina), pełnił posługę administratora
1945 - 1946 ks. prob. Stanisław Możejko
1946 - 1949 ks. prob. dr Wiktor Koperski
1949 - 1952 ks. prob. Zbigniew Szuberlak
1952 - 1983

ks. prob. mgr Marian Kwiatkowski

1983 - 2003

ks. kan. Jan Orpel, dziekan

2003 - 2014

ks. kan. Andrzej Nowak

2014 - nadal

ks. prob. Krzysztof Śliczny

 

KSIĘŻA WIKARIUSZE W ZDUNACH:

Ks. Piotr Juszczak
2017.07.01 2018.06.30

Wieruszów

Ks. Krzysztof Matuszewski 2015.07.01 2017.06.30

Wilkowyja

Ks. Grzegorz Nickel 2015.07.01 2016.06.30 Morawin
Ks. Janusz Jeżewski 2014.08.01 2015.06.30 Kalisz
Ks. Roland Kraska 2013.07.01 2014.06.30
Ks. Paweł Świątek 2008.07.01 2013.10.01 Słupia k. Bralina
Ks. Tomasz Kaczmarek 2012.11.01 2013.06.30

Rogaszyce-Kochłowy

Ks. Jarosław Foryś 2005.07.01 2008.06.30 Żerków
Ks. Rafał Mielcarek 2000.07.01 2004.06.30

Sowina

Ks. Grzegorz Stachurski 1998.07.01 2000.06.30 Pichlice
Ks. Marian Ostach 1995.09.23 1997.11.07 Czermin
Ks. Zdzisław Nagler 1992.07.01 1995.10.15

Hanulin

Ks. Czesław Jędroszka 1991.07.01 1992.07.01

Garki

Ks. Paweł Kamza 1990.07.01 1991.07.01

Oporowo

Ks. Hieronim Hała 1989.07.01 1991.07.01

Szamotuły

Ks. Jerzy Kondal 1983.10.25 1987.07.01

Baranów

Ks. Tadeusz Fołczyński 1982.07.01
1983.07.01 Śmigiel

Ks. Kazimierz Klósak

1980.01.05 1982.06.31 Broniszewice
Ks. Andrzej Szulc 1978.07.01 1979.12.27

Włoszakowice

+Ks. Tadeusz Borowczyk 1975.10.01 1978.06.30
+Ks. Alojzy Godziszewski 1972.07.01 1975.09.29
Ks. Jan Stachowiak 1969.07.01 1972.07.01 Poznań
+ Ks. Stefan Drygas 1968.07.01 1968.07.15
Ks. Jan Tecław 1967.07.01 1968.06.30 Poznań
+ Ks. Jerzy Kędzierski


Ks. Ryszard Goliński 1966.07.01 1967.07.01

Gniezno

+ Ks. Mateusz Tonder 1965.07.01 1966.07.01
+ Ks. Jerzy Rzanny
+ Ks. Janusz Piotrowski
 

Porządek mszy św.

Dni powszednie: 7:00, 18:30
Sobota: 7:00, 17:30
Niedziele i św.: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:30

Biuro parafialne

wt., czw.: 9:00 - 10:00
czw., pt.: po wieczornym nabożeństwie
w święta nieczynne

Przedszkole Parafialne

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 6:30 - 15:30